Kurzy improvizace
Firemní večírky

O divadle Odvaz


divadlo improvizace odvaz Divadlo improvizace Odvaz je divadelní soubor, který působí v Ostravě a specializuje se na různé formy divadelní improvizace. V současné době vystupujeme nejčastěji v kině Etáž v Dolní oblasti Vítkovice a v Klubu Atlantik v centru Ostravy.

V programu našeho divadla najdete improvizační představení, která se dají rozdělit na IMPROZÁPASY (improvizují dva týmy proti sobě, na hru dohlíží rozhodčí a diváci hlasují, který tým se jim líbil více) a IMPROSHOW (volnější, obvykle tematicky zaměřené).

Jen velmi vyjímečně se v našich představeních objevují vážné prvky, primárně hrajeme pro zábavu a naším hlavním cílem je pobavit diváky. Jelikož se jedná o improvizaci, tak každé představení je originální a nikdy jej neopakujeme.

Jsme otevřeni všem divákům, kteří mají rádi zábavu a divadlo, které je odlehčené, dělá si legraci samo ze sebe a nebere se příliš vážně. Na Odvaz můžete přijít jak v saku s kravatou, tak v teplákovce, je to jen na vás... a do hlediště si klidně vemte pivo. :-)

Baví nás Vás bavit, tak se stavte na naše představení!

Trocha historie


2000Improvizátorka a trenérka Míša Puchálková přiváží ze svých studií ve Francii divadelní improvizaci do Prahy.
2002Míša vede v Ostravě workshop improvizace "Arénka", do kterého přicházejí někteří hráči současného Odvazu a postupně zakládají improvizační skupinu Ostružiny.
2005-2013Ostružiny hrají stovky představení pro veřejnost v klubech a divadlech po celé Ostravě i mimo ni. Skupina se rozrůstá, noví členové přicházejí, jiní zase odcházejí.
2013Skupina Ostružiny mění svůj název na Divadlo improvizace ODVAZ a zároveň zakládá první školu improvizace v Ostravě s názvem Impro Academy.
2015Vznikají první nápady na vlastní prostor, na založení vlastního divadla. Začíná hledání vhodného prostoru.
2016Škola Impro Academy se rozrůstá o sekci Impro Lingua, která se zaměřuje na výuku anglického jazyka za pomoci metod divadelní improvizace.
4.3.2017Po rozsáhlé rekonstrukci a úspěšné finanční sbírce od lidí je slavnostně otevřeno kamenné Divadlo improvizace ODVAZ.
září 2021Pomalu opouštíme prostor kamenného divadla Odvaz a začínáme spolupracovat s kinem Etáž v Dolní oblasti Vítkovice.
...a co bude dál? Nechte se překvapit!
(c) Jakub Krejčí 2022 | www.odvaz.eu | www.improacademy.cz | www.klaunfamily.cz | www.weer.cz | ADMIN